Usuwanie i redukcja zmarszczek

Po 25. roku życia, poziom kolagenu i kwasu hialuronowego w organizmie zaczyna spadać, powodując stopniowe powstawanie zmarszczek. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna obejmująca zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, dzięki którym możliwe jest usuwanie zmarszczek, lifting twarzy oraz poprawa konturów twarzy, a tym samym przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu.

Mezoterapia igłowa

Wchodzi w skład zabiegów o niskim stopniu inwazyjności, które charakteryzują się niewielkim ryzykiem wystąpienia efektów niepożądanych oraz powikłań. Mezoterapia igłowa pozwala na odżywienie i zregenerowanie skóry, jej lifting, a także usunięcie pierwszych zmarszczek i poprawę konturów twarzy.

Podczas zabiegu, pod skórę podawane są aminokwasy, sole mineralne oraz kwas hialuronowy, dzięki któremu możliwa jest redukcja zmarszczek oraz przywrócenie jej zdrowego, promiennego wyglądu. Wskazaniem do zabiegu jest wiotka i zniszczona skóra twarzy, szyi, dekoltu i biustu. Zabiegu zwykle nie wykonuje się u osób borykających się z licznymi zmianami pigmentacyjnymi, a także u kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na cukrzycę.

Warto zaznaczyć, że choć mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, może powodować efekty uboczne, takie jak m.in. krwiaki i zasinienia oraz opuchlizna, które zwykle ustępują po kilku dniach.

Maximus

Lifting twarzy oraz redukcja zmarszczek wokół oczu i ust, a także poprawa konturów, możliwa jest dzięki rozwiązaniom z zakresu medycyny estetycznej, wśród których wyróżnić można zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia Maximus. Zastosowana w nim technologia, pozwala redukować komórki tłuszczowe, jednocześnie aktywując mięśnie

Urządzenie wykorzystuje fale radiowe generujące ciepło, umożliwiające usuwanie zmarszczek oraz lifting. Dzięki temu, już po pierwszym zabiegu, można zauważyć poprawę konturów twarzy oraz spłycenie głębokich zmarszczek. Dodatkowo, urządzenie Maximus pomaga dotlenić skórę, przywracając jej zdrowy i promienny wygląd.

Ze względu na fale radiowe emitowane przez urządzenie, lifting i redukcja zmarszczek wykonywana przy jego pomocy nie jest zalecana m.in. u osób posiadających wszczepione stymulatory serca bądź cierpiącym na zaburzenia systemu odpornościowego, a także kobietom w ciąży.

Peelingi chemiczne

Należą do jednych z najmniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, które w zależności od rodzaju, pozwalają poprawiać kondycję skóry. Szczególnie silne działanie odmładzające wykazuje peeling glikolowy oraz R-peel Retinol. Wiotka i zniszczona skóra twarzy czy szyi, chęć poprawy konturów twarzy oraz widoczne niedoskonałości, to główne wskazania do ich wykonania.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów, peelingi chemiczne powinny być wykonywane w seriach zaleconych przez specjalistę kosmetologa.

Ze względu na obszar poddawany zabiegowi, przeciwwskazaniami do jego wykonania są podrażnienia, uszkodzenia skóry, reakcje alergiczne oraz zaawansowane problemy skórne, w tym trądzik. Peelingi chemiczne nie mogą być również u osób zażywającym farmaceutyki z izotretynoiną.

W celu uzyskania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu bądź odwiedzenia Instytutu Kosmetologii mieszczącego się w Białymstoku.